Rímskokatolícka cyrilometodská
bohoslovecká fakulta
Univerzita Komenského v Bratislave

Profesorka Emília Hrabovec nominovaná na titul Slovenka roka

Profesorka Dr. phil. Emília Hrabovec, historička z Rímskokatolíckej cyrilometodskej bohosloveckej fakulty UK a prodekanka pre vedeckú činnosť, medzinárodné vzťahy a rozvoj fakulty, je nominovaná na titul Slovenka roka 2015 v kategórii veda a výskum. Prestížna anketa Slovenka roka sa koná siedmy raz a záštitu nad ňou prevzal prezident SR Andrej Kiska.


13. 03. 2015 09.57 hod.

Slovenky sú nominované v ôsmich kategóriách: biznis a manažment, umenie a kultúra, médiá a komunikácia, veda a výskum, vzdelávanie a podpora mladých talentov, zdravotníctvo, šport a charita.

O víťazkách rozhodnú diváci a poslucháči RTVS, čitatelia týždenníka Slovenka formou SMS hlasovania, kupónov a internetového hlasovania na webovej stránke www.zenskyweb.sk.

Nominantky predstavil na tlačovej konferencii dňa 9. marca v Bratislave týždenník Slovenka, ktorý čitateľskú anketu vyhlásil v spolupráci s Rozhlasom a televíziou Slovenska (RTVS) a Slovenským národným divadlom (SND). Galavečer, na ktorom vyhlásia víťazky jednotlivých kategórií aj absolútnu víťazku ankety, sa uskutoční dňa 24. mája v historickej budove SND. Titul absolútna Slovenka roka si odnesie dáma, ktorá dosiahne najvyšší počet hlasov. Aj tento rok organizátori udelia Mimoriadne ocenenie za celoživotný prínos pre Slovensko.


V správe boli použité informácie Oddelenia vzťahov s verejnosťou UK.

Foto: Peter Zimen, TK KBS